Google Zprávy mají dvě zajímavé novinky. Ani jednu neuvidíte

Google Zprávy koncové šifrování skupiny nové zvuky

Vývojáři základní chatovací Google aplikace Zprávy pokračují v úctyhodném pracovním tempu a chystají do svého díla velmi brzy nasadit další zajímavé novinky. Jen pár dní po sobě se objevily zprávy o dvou, které různé typy uživatelů ocení či naopak, ačkoli vůbec nepůjdou vidět. Jedna je totiž ukrytá “v pozadí” a druhá zase ovlivňuje zvuk.

Messages by Google
Messages by Google

První novinkou je koncové šifrování, které bude nově dostupné nejen při běžné komunikaci mezi dvěma uživateli, ale také ve skupině. Funkce bude během následujících dní zpřístupněna uživatelům, kteří se přihlásili do otevřeného beta programu aplikace Zprávy. Společnost neposkytla přesný časový plán plošného vydání, nicméně tzv. “end-to-end” šifrování pro skupinové chaty se snad dostane ke všem uživatelům ještě před koncem roku.

Druhou novinkou jsou nové zvuky, které zazní při odesílání či přijímání zprávy. Prozatím v rámci testování se Google rozhodl nasadit audio upozornění, která znějí trochu víc “sci-fi” a hlavně tišeji a jemněji. Uživatelé, kteří jsou na současné zvuky zvyklí, možná nebudou mít ze změny radost.

Jak jste si mohli všimnout, změnila se také ikona aplikace Zprávy. Zelené bubliny nahradily modré, zaoblenější.

Co říkáte na testované zvuky?

Zdroj: XDA, apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)