Google aplikace Zprávy plošně zavádí příjemnější výběr médií

Google Zprávy nový výběr médií fotogafie videa

Po několika měsících testování začíná Google do své aplikace Zprávy plošně zavádět trochu šikovnější prostředí pro výběr médií, které se dají poslat jako příloha. Fotky a videa k případnému odeslání se po klepnutí na ikonku zobrazují v nové nabídce, kterou se roluje vertikálně. Tedy tažením prstu nahoru a dolů. Jde o mnohem praktičtější řešení nejen díky změně směru výběru. Přibyla také dvě tlačítka jako zkratky.

Messages by Google
Messages by Google

Po otevření nové verze aplikace Zprávy a klepnutí na ikonku s fotkou se zobrazí nabídka, ve které je vlevo nahoře živý náhled fotoaparátu, vpravo vedle něj tlačítko pro otevření složek a pod nimi pak seřazené fotografie a videa v zařízení. Šikovné je, že při rolování se následně vpravo dole ukazují ikonky pro rychlé otevření fotoaparátu a přepínání složek. Celkově se nový výběr médií o dost lépe používá.

Tato změna byla poprvé zaznamenána v beta testování vloni na podzim. Teď, jak se zdá, ji Google do své základní chatovací aplikace posílá celoplošně. Mrkněte, nejspíš už ji taky máte.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často přikládáte ke zprávám fotky či videa?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)