Nová vychytaná funkce Google Zpráv vám najde a smaže zbytečné SMS

Google zprávy automatické mazání SMS

Google nejspíš připravuje způsob, jak nás zbavit jednoho z otravných problémů který zná asi každý. Zprávy SMS už dávno nepoužíváme jen ke komunikaci mezi lidmi. Klasické textové zprávy často využívají různé automatické systémy, které dokáží náš telefon během pár měsíců zcela zahltit. Co má v plánu Google s tímto nešvarem dělat?

Pokud někdy nakupujete na internetu nebo se jen přihlašujete ke svému účtu v bance, tak tu situaci jistě znáte. Obdržíte jednorázové heslo, které souží jako druhá vrstva zabezpečení. Je dobrá zpráva, že se zvýšené zabezpečení stalo dnes již standardem. Kdo má ale pak v té hromadě automatických SMS zpráv najít konverzaci s vaší babičkou, která ještě používá klasické textové zprávy? Tento problém znají očividně i vývojáři aplikace Google Zprávy. Rozborka nejnovější verze aplikace 6.7.067 totiž odhalila připravovanou funkci, která má vyřešit tento nešvar.

Uživatelé v budoucnu dostanou možnost povolit aplikaci, aby SMS s jednorázovými vstupními hesly automaticky mazala po 24 hodinách. Funkce by byla dokonalá, kdyby ji Google časem dokázal například rozšířit o mazání SMS zpráv o doručení zásilky a dalších podobných notifikací. Není jisté, jestli bude nová funkce pro uživatele přístupná už v příští verzi Google Zpráv. Zdá se však, že k jejímu spuštění moc nechybí.

Messages by Google
Messages by Google

Jakou aplikaci používáte na SMS komunikací?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)