Google hledá zaměstnance. Budou “řídit” vůz, který se řídí sám, a dostanou 500 Kč na hodinu

zaměstnance google auta

Společnost Google to s autonomními vozítky myslí vážně – po mnoha testech hledá další zaměstnance z řad obyčejných smrtelníků, kteří by tato auta testovala. Říkáte si, jak máte řídit auto, které se řídí samo?

Google autům bez řidiče věří a hledá zaměstnance

O projektu, který by na silnice dostal automobily, které nepotřebují řidiče, slýcháme již několik let. Jednou z největších firem, která tato auta testuje, je samotný Google. O novinkách i vtipných situacích s těmito vozítky vás pravidelně informujeme. Jsme totiž rovněž přesvědčeni, že taková auta mají budoucnost – nejen nabídnou lidem příjemnější možnost cestování, více času, ale i rovněž bezpečí. Pokud by totiž na silnicích řádila pouze auta bez řidičů, mohlo by rapidně ubývat dopravních nehod.

Jak auta bez řidičů souvisí s Androidem? Na první pohled nejspíše nijak, na druhou stranu je Android systémem, který si Google hýčká a cpe jej úplně všude. Jsme přesvědčeni, že v budoucnu bude zcela běžné, že se takové auto bude dát spravovat právě přes Android v mobilním telefonu. Těšíte se?

Testovat auta společnosti Google? Dostanete dobře zaplaceno

Společnost Google nyní hledá nové zaměstnance, kteří by usedli do autonomních autíček a pomáhali s jejich vývojem. Přestože se auta řídí sama, práce to nebude úplně jednoduchá – Google samozřejmě potřebuje schopné lidi, kteří dokážou podat detailní a přínosnou zpětnou vazbu. Mezi požadavky je tak například skvělý mluvený i psaný projev – schopnost psát minimálně 40 slov za minutu. Jedná se o práci na plný úvazek, přesněji 6-8 hodin denně. Odměna nebude ale vůbec špatná – Google nabídne těmto “řidičům” 20 dolarů za hodinu, tedy necelých 500 Kč.

Pokud jste si již připravili e-mail, který Googlu zašlete, a těšili jste se na novou práci, musíme vás zklamat. Google totiž hledá zaměstnance v Arizoně, u nás si budeme muset ještě na podobné pracovní nabídky počkat. Ale není vůbec vyloučeno, že již brzy přijdou.

chytrá auta bez řidiče

Zaujala vás taková pracovní pozice?

Zdroje: phandroid.comhireart.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)