Google oznámil 7 praktických novinek pro balík Workspace

Google Workspace novinky

V rámci své tradiční konference I/O Google před několika hodinami mimo jiné oznámil také několik nových vychytávek a změn v kancelářském balíku Workspace. Pokud patříte alespoň mezi občasné uživatele služeb či aplikací v rámci této nové podoby G Suite, určitě se mrkněte, jaké novinky americká firma přichystala.

Google Meet: Oprava obrazu s obličejem. Pokud máte starší webkameru, horší internetové připojení, nebo se účastníte hovoru někde z temného prostředí, umělá inteligence se bude nově pokoušet vylepšit váš obraz dodatečným přisvětlením či jinými opravami.

Google Workspace novinky Meet oprava obrazu

Google Meet: Portrétové světlo. Jestliže máte v místnosti světla dostatek, ale vrhá vám na obličej nehezký stín, můžete nově využít funkci, která umí simulovat studiové portrétové světlo. Jde u něj nejen měnit intenzita, ale také umístění.

Google Workspace novinky studiové portrétové světlo

Google Meet: Potlačení zvukových odrazů. Při hovoření v menší místnosti s holými zdmi se můžete potýkat s nepříjemnými odrazy hlasu. Ty nově zvládne umělá inteligence odfiltrovat.

Google Meet: Sdílení a živá úprava dokumentů. Potřebujete například v rámci porady probrat něco konkrétního v textovém editoru nebo tabulkách, případně vytvářet třeba zápis? Nyní si můžete rovnou v okně s konverzací otevřít živé úpravy.

Spaces (Místa): Sumarizace konverzací. Procházení velkého množství zpráv, které dorazily například během vaší nepřítomnosti, je někdy opravdu otravné a zdlouhavé. Proto přichází automatická sumarizace, která dokáže obsah shrnout do jednoduchého sdělení. Tato funkce již funguje například v textových dokumentech.

Google Workspace novinky sumarizace konverzace Spaces

Google Meet: Automatizované přepisy konverzací. Když byla řeč o zápisech z porad, tak ty už také nebudete muset psát nutně manuálně. Ještě letos hodlá Google pro Meet ve Workspace zapnout automatizované přepisy.

Google Docs: Antivirová ochrana dokumentů. Stejně jako u e-mailů bude Google také v Dokumentech, Tabulkách a Prezentacích kontrolovat přítomnost různých virů a v případě nálezu bude rovnou upozorňovat. O této novince jsme již informovali dříve.

Které novinky ve Workspace pro vás budou nejvíce užitečné?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)