Bezpečnost: Google Disk nově upozorní na podezřelé soubory

Google Disk podezřelé soubory upozornění

Služba Google Disk je velmi šikovná pomůcka pro ukládání souborů a jejich případné sdílení, čehož využívají miliony jednotlivců i firem po celém světě. S takovou funkcí je ale pochopitelně vystavena riziku, že ji pro své nekalé praktiky mohou využívat i různí kybernetičtí útočníci. Chvilka nepozornosti pak může vést k tomu, že uživatele úspěšně atakuje phishing (lovení přihlašovacích či bankovních údajů) či ransomware (zašifrování dat s následným vydíráním). Před těmito potenciálními útoky bude nyní Google Disk aktivně varovat – skrze upozornění na podezřelé soubory.

Google Disk podezřelé soubory upozornění ukázka

Řeč je o žlutém banneru, který se bude objevovat u horní hrany obrazovky v případě, kdy interní filtry odhalí potenciálně nebezpečný infikovaný soubor. V tuto chvíli už nástroj umí posoudit textové Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Nákresy. Novinka pro Google Disk oficiálně vyšla 20. ledna a měla by do patnácti dní zamířit ke všem uživatelům služby Workspace včetně těch, kteří využívají G Suite Basic.

Kolikrát jste se setkali s útokem přes Google Disk?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)