TOPlist

Wear OS 4 je tu. Google zapracoval na výdrži baterie a představil Google Kalendář a Gmail na zápěstí

wear os 4
  • Google představil na včerejší konferenci i Wear OS 4
  • Dočkáme se zlepšení výdrže baterie i zálohování
  • Navíc na něj zamíří aplikace Gmail a Google Kalendář

Na konferenci I/O 2023 představil Google kromě hardwarových novinek Pixelu Fold, Pixelu 7a a Pixel Tabletu také hromadu softwarových vychytávek. Mezi nimi je také nový systém pro nositelnou elektroniku, Wear OS 4, který je založen na systému Android 13.

Wear OS 4 se dle Googlu zaměřuje na lepší převod textu na řeč, delší výdrž baterie a v neposlední řadě bude konečně podporovat zálohování, takže si budeme moci rychle přenést data ze starých hodinek do nových. Přímo v systému bude také možné si upravit ciferníky v novém editoru. Na pódiu se objevilo také logo společnosti Samsung. Není žádným tajemstvím, že právě s ním Google spolupracuje na vývoji operačního systému pro chytré hodinky, což vyústilo mimo jiné třeba v nové formáty ciferníků.

Mimo to jsme se dočkali také nových aplikací na Wear OS, konkrétně Kalendáře Google, ve kterém si můžete zobrazit rozvrh a naplánovat schůzku a Gmailu, odkud můžete procházet doručenou poštu, číst e-maily a také na ně rychle odpovídat. Za zmínku stojí také integrace chytré domácnosti díky aplikaci Google Home. Mírného vylepšení se dočká také aplikace Spotify. V tuto chvíli nevíme, kdy bude Wear OS 4 zpřístupněný veřejnosti, Google pouze sdělil, že se dočkáme „později v tomto roce“, takže můžeme jen čekat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na Wear OS 4 a další novinky?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)