Google chystá do Wear OS 4 parádní funkci. Už nějaký pátek ji máme na telefonech

wear os hodinky
  • Wear OS 4 přinese mimo jiné také podporu Material You
  • Díky němu se dočkáme sjednocených systémových barev

Google částečně odhalil na své konferenci I/O nový systém Wear OS 4, který se časem vyskytne na velkém množství hodinek, ať už se bavíme o Pixel Watch, Galaxy Watch, Fossil hodinkách či TicWatch. Jednou z hlavních novinek je podpora designového jazyka Material You a server 9to5google nyní sehnal první screenshoty a informace, které jsou s ním spojené.

Tato funkce umožní, aby se vaše chytré hodinky barevně sladily s aktuálním ciferníkem. Princip je tedy stejný jako na telefonech, kde se barvy systému přizpůsobují aktuálně zvolené tapetě. Jak už bylo řečeno v úvodu, Google se podělil jen s několika novinkami, jako je třeba přechod z Androidu 11 na Android 13, převod textu na řeč nebo zlepšení v oblasti výdrže baterie, ale třeba také nový formát ciferníků, který by měl vývojářům usnadnit jejich tvorbu.

Material You sehraje ve Wear OS 4 patrně velkou roli. Jak je vidět na screenshotech, barvy se shodují s ciferníkem například v rychlém nastavení, změny jsou ale vidět třeba i v Google Play či klasickém Nastavení. Dynamické barvy nám tedy nově sladí nejen telefon, ale i chytré hodinky, aby spolu vše hrálo dohromady.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dává vám Material You v hodinkách smysl?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)