TOPlist

Google začal s vypínáním služby Hangouts. Nejprve se dostalo na chytré hodinky

google hangouts konec chytre hodinky

Chatovací služba Google Hangouts se pomalu ale jistě vypíná. Společnost již na konci minulého roku potvrdila, že Hangouts doopravdy končí. Definitivní datum toho, kdy se tak stane, prozatím nepadlo, nicméně už můžeme vidět první kroky ke kompletnímu vypnutí. Google oznámil, že končí aplikace pro chytré hodinky Wear OS.

Služba Google Hangouts už není dostupná pro chytré hodinky s Wear OS

Pokud si najdete aplikaci v obchodu Google Play, uvidíte to, že vaše hodinky s Wear OS už se tváří jako nekompatibilní. Společnost plánuje postupný převod uživatelů z Hangouts na Hangouts Chat a Hangouts Meet. To jsou dvě alternativní služby, které byly dříve dostupné pouze pro pro G Suite Business účty.

google hangouts konec wear os

Je tedy dost možné, že v budoucnu právě uvidíme Wear OS verze těchto dvou aplikací. Momentálně však neexistují. Pokud již máte Hangouts na hodinkách instalované, můžete ji stále využívat, fungovat budou seznamy zpráv, i odesílání/přijímání zpráv. A to až do té doby, než aplikaci manuálně neodinstalujete anebo neprovedete například tovární obnovení. Zároveň se nedá spoléhat na to, že aplikace bude stoprocentně fungovat i v budoucnosti. Aktualizace už se neplánují.

Hangouts
Hangouts

Používáte Google Hangouts, nebo jste přešli na konkurenční chatovací službu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)