Google vylepšil nástroj pro hledaní ztracených zařízení. Nově si poradí i s budovami

google najdi moje zarizeni

Funkce Najdi moje zařízení je užitečná hlavně ve chvílích, kdy nemůžeme najít telefon. Zachránit vás může například i v případě, že telefon zapadne za křeslo, kdy můžete využít schopnost vyzvánění. Zároveň ale může fungovat na větší vzdálenosti, kdy se už využívá mapa s posledním místem, kde se telefon nacházel. Jenže v minulosti i to mohl být problém, pokud vám například telefon vypadl na letišti nebo obchodním centru, protože v takto velkých budovách se ztracené zařízení hledá špatně. Google má nově i na tenhle problém řešení.

Funkce Najdi moje zařízení si nově poradí s mapami budov

Google se již několik let zabývá mapami budov. V Google mapách se dá podívat na vnitřek mnoha velkých budov, jako jsou obchodní centra, stadiony, garáže apod. A právě toho nyní bude využívat i funkce Najdi moje zařízení. Nově se bude zobrazovat přesné místo v budovách, kde uživatelé ztratí nebo zapomenou telefon. Druhou novinkou je podpora pracovních účtů, které spadají do G Suite.

Samozřejmě to neznamená záruku, že se ke ztracenému zařízení v budovách dostanete. Je tady mnoho jiných faktorů, jako jsou lidé, kteří si nalezený telefon odnesou, ale minimálně nová funkce usnadní hledání. Už vám nástroj neukáže, že se telefon nachází na letišti, ale třeba v terminálu 2 poblíž vchodu D.

Google Find My Device
Google Find My Device

Pomohla vám někdy funkce Najdi moje zařízení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)