Google začíná měnit systém přihlašování. Přišel vám e-mail?

Google dvoufázové ověření povinné přihlášení 2FA

Společnost Google oficiálně postupně začala u “svých” účtů vyžadovat povinné dvoufázové ověření při přihlašování uživatelů. Jde o bezpečnostní opatření, které americký gigant avizoval již v květnu. Později upřesnil, že nový princip zavede ještě do konce letošního roku, což se právě děje. Některým uživatelům již začínají chodit informativní e-maily, že si mají takzvané 2FA nastavit. Přechod na bezpečnější styl přihlášení nicméně není dobrovolný.

Ve zprávě se uživatel dozví, že má na vlastní nastavení a případně odzkoušení funkce sedm dní. Po uplynutí této doby bude dvoufázové ověření automaticky zapnuto ze strany Googlu. Na internetu se již objevilo několik anglických verzí tohoto e-mailu a zmiňují datum zavedení 9. listopadu. V ČR jsme zatím tuto zprávu nezachytili a česká verze oficiální nápovědy pouze zmiňuje, že oznámení dorazí sedm dní před zavedením. A pochopitelně pouze těm, kteří žádnou formu 2FA u svého Google účtu nastavenou nemají.

Google Authenticator
Google Authenticator

Pokud se vás tato změna týká a doposud nepoužíváte například Google Authenticator nebo nemáte uvedeno číslo pro zasílání SMS, systém vám jako primární metodu dvoufázového ověření nastaví potvrzování přihlašování na známém zařízení. Jde o jednoduchou notifikaci, kterou jen odklepnete na spárovaném telefonu či tabletu.

Jaké přihlášení a ověření máte nyní nastavené pro Google účet?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)