Google TV dostane nové tlačítko. Tohle chybí Chromecastu k dokonalosti

Google TV nové tlačítko

Nové televizní prostředí Google TV se letos chystá do televizí od mnoha výrobců a postupně tak nahradí Android TV. Představeno bylo na podzim společně s novým Chromecastem, který je velmi úspěšný. Google teď výrobcům doporučil přidat na dálkový ovladač jedno nové tlačítko, která nám na Chromecastu s Google TV hodně chybí. O co jde?

Nový Chromecast s Google TV se na podzim stal prvním zařízením s tímto novým televizním uživatelským prostředím. Nejnovější Chromecast je velmi úspěšný a na jeho dálkovém ovladači jsou všechny užitečná a často používaná tlačítka jako například YouTube nebo Netflix. Televizi můžete přímo spustit stiskem nového tlačítka YouTube/Netflix, takže přejdete okamžitě do aplikace a odpadá každodenní zbytečná interakce s UI. Google na novém Chromecastu stejně tak přidal tlačítka pro vypnutí zařízení (i celé TV pokud nastavíte HDMI-CEC) a stejně tak tlačítka pro ovládání hlasitosti. Umožnilo mi to tak doma úplně přestat používat dálkový ovladač od TV, což je velmi příjemné.

Google teď vydal nový doporučený referenční design pro dálkové ovladače ke Google TV a přidává jedinou věc, která mi osobně chybí na ovladači nového Chromoecastu. Přibude totiž nové tlačítko na vytvoření fronty toho, co si přejete sledovat – anglicky „watchlist“. Google doporučuje tento nový design pro dálkové ovladače všem výrobcům, kteří nyní používají systém Android TV. Je zřejmé, že do budoucna se počítá i s updatem starších zařízení na Google TV.

Google TV
Google TV

Welcome to Google TV

Welcome to Google TV

Jak jste spokojení s ovladačem pro Chromecast s Google TV?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)