Google ukazuje Tango ve třech nových videích

Project Tango – náhledový obrázek

Tango od společnosti Google je technologie, která za pomoci několika speciálních senzorů a čipů dokáže navigovat budovami bez použití GPS, zjistit aktuální polohu přístroje k okolnímu světu, mapovat a měřit místnosti a využívat rozšířené reality v obyčejném světě, který známe. Práce na projektu trvají už více než dva roky a minulý týden jsme se dočkali představení prvního chytrého telefonu Lenovo Phab2 Pro, který disponuje potřebným vybavením pro využití této technologie.

Podívejte se, jak Google Tango využít

Nyní Google přichází se třemi novými videi ve kterých ukazuje, jak lze jeho technologii využít ke vzdělávání, hraní her nebo například pro vyzkoušení nového vybavení při předělávání domácnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=iHN4c7FYXYs

https://www.youtube.com/watch?v=pmXVMIRwuJQ

https://www.youtube.com/watch?v=KxTLOXzhqzA

Hlavní prim bude hrát navigace v místnostech, která může posloužit například nevidomým. Podobnou funkci ale ocení každý uživatel – co třeba u vstupu v supermarketu zadat, že se chcete dostat do sekce nápojů, a tablet vás tam ihned dovede?

Nebo třeba prohlídka muzea obohacená o navigaci pouze k věcem, které vás zajímají. Jistě byste našli další užitečná uplatnění. Druhou kapitolou je zábava – hry, virtuální a rozšířená realita.

Myslíte si, že je Tango důležitým krokem pro plné využití virtuální reality?

Zdroje: phonearena.comandroidauthority.com

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)