TOPlist

Google Tango končí: Rozšířená realita se dostala pouze na dva telefony

google tango konec

Google Tango byl představen v roce 2014, po třech letech vývoje vyšel oficiálně tento rok. Úspěch se ale nedostavil, dočkali jsme se pouhých dvou telefonů s podporou Google Tango a další už nebudou. Google totiž oznámil, že celý projekt končí v březnu 2018 a tým se přesouvá na dostupnější rozšířenou realitu ARCOre.

Google Tango nahrazuje levnější ARCore

Problém Tanga byl v tom, že telefony musely mít několik speciálních senzorů a snímačů, aby tak tato pokročila technologie mohla fungovat. Během tohoto roku jsme se na jeden telefon s touto technologií podívali blíže. V článku o Tango jsme mimo jiné napsali „V momentální podobě je ale Tango spíše taková hračička na několik desítek minut, nebo jako věc, se kterou můžete ohromit svou návštěvu. Na nějaké „užitečnější“ použití je však stále brzy a zatím si na něj musíme počkat.“.

google tango na telefonech K fungování Google Tango bylo potřeba několik speciálních senzorů

A tak to zůstane navždy. Na začátku března se projekt ukončuje a vývojáři plně přechází na ARCore, což je taková jednodušší verze rozšířené reality, ke které stačí pouze klasický fotoaparát. Ta byla donedávna v testovací verzi, ale Google ji před několika dny oficiálně vydal. V příštím roce se očekává rozšíření na velké množství dalších telefonů.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Těšíte se na rozšíření ARCore?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)