Google Sprayscape: nová aplikace pro pořizování neobvyklých 360° fotek

google_scrayscape_ico

Před rokem Google spustil své “androidí experimenty” (Android Experiments) jako cestu k podpoře jedinečných aplikací. Letos přišel vyhledávací gigant se svým vlastním experimentem. Je jím nová aplikace pro Android Sprayscape. Co umí? V kostce používá fotoaparát, gyroskop a další senzory zařízení k pořizování 360° snímků na pomyslné kulovité plátno. Jednotlivé záběry přitom volí uživatel klepnutím nebo držením prstu na displeji.

Na rozdíl od panoramat a obvyklých sférických snímků neumí nová aplikace sestavovat ze záběrů původní prostředí. Jedná se tak o de facto nesouvislé, často i nesmyslně-abstraktní obrázky, které však přesto mohou vypovědět něco o místě, kde jste fotografovali. Těžko se to představuje slovy, proto jistě uvítáte názorné video.

Sprayscape – a perfectly imperfect VR-ish camera

Sprayscape - a perfectly imperfect VR-ish camera

Sprayscape: originální prostorové fotky

Přímo z aplikace pak lze pak sdílet odkaz, přes který si vaše dílko mohou prohlédnout vaši přátelé, známí nebo rodina. Obrázky je možné prohlížet také pomocí 3D brýlí Google Cardboard, kde jsou promítány na virtuální sférické plátno.

Sprayscape určitě není aplikace, kterou budete používat k pořizování fotografií, na kterých vám opravdu záleží. Slouží spíše pro zábavu a legraci, pomůže vytvořit skutečně jedinečné obrázky.

Chcete-li to zkusit sami, můžete si 25 MB velký program stáhnout zdarma z Obchodu Play. Zatím tak učinilo jen několik uživatelů a průměrná známka je zatím 3,9.

Co na tuto aplikaci říkáte? Dokážete si představit nějaké praktické využití? Nebo je to jen zběsilý experiment? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem.

Sprayscape
Sprayscape

Zdroje: phonedog.com, blog.google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)