Menu

Google Sprayscape: nová aplikace pro pořizování neobvyklých 360° fotek

Před rokem Google spustil své “androidí experimenty” (Android Experiments) jako cestu k podpoře jedinečných aplikací. Letos přišel vyhledávací gigant se svým vlastním experimentem. Je jím nová aplikace pro Android Sprayscape. Co umí? V kostce používá fotoaparát, gyroskop a další senzory zařízení k pořizování 360° snímků na pomyslné kulovité plátno. Jednotlivé záběry přitom volí uživatel klepnutím nebo držením prstu na displeji.

Na rozdíl od panoramat a obvyklých sférických snímků neumí nová aplikace sestavovat ze záběrů původní prostředí. Jedná se tak o de facto nesouvislé, často i nesmyslně-abstraktní obrázky, které však přesto mohou vypovědět něco o místě, kde jste fotografovali. Těžko se to představuje slovy, proto jistě uvítáte názorné video.

Sprayscape: originální prostorové fotky

Přímo z aplikace pak lze pak sdílet odkaz, přes který si vaše dílko mohou prohlédnout vaši přátelé, známí nebo rodina. Obrázky je možné prohlížet také pomocí 3D brýlí Google Cardboard, kde jsou promítány na virtuální sférické plátno.

Sprayscape určitě není aplikace, kterou budete používat k pořizování fotografií, na kterých vám opravdu záleží. Slouží spíše pro zábavu a legraci, pomůže vytvořit skutečně jedinečné obrázky.

Chcete-li to zkusit sami, můžete si 25 MB velký program stáhnout zdarma z Obchodu Play. Zatím tak učinilo jen několik uživatelů a průměrná známka je zatím 3,9.

Co na tuto aplikaci říkáte? Dokážete si představit nějaké praktické využití? Nebo je to jen zběsilý experiment? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem.

Sprayscape
Sprayscape
Price: Free

Zdroje: phonedog.com, blog.google.

 

Komentáře

Pepik31

13.10.2016 18:40

Prosím o radu, nedávno(možná 3 měsíce) byla zpráva o aplikaci na své sbírky. Kartičky, známky, mince: vše se dá vyfotit a ono se to samo ořízne a vytvoří kartu se seznamem vašich sbírek. Myslím že to bylo také z dílny google, ale nemohu to nikde najít, zda už to funguje, nebo na tom stále pracují. Poradí někdo?

Trust

Trust 0

z aplikace
14.10.2016 8:17

Pepik31: Nemyslíš ScanBot?

brizak

14.10.2016 10:38

Pepik31: pokud myslíme tu samou, tak je to od Microsoftu a konkrétně se jedná o http://thinga.me/

Pepik31

14.10.2016 13:30

Moc děkuji, je to ta app od Microsoftu, ale tak trochu doufám v port na android :D

Orbit09

z aplikace
14.10.2016 16:48

To je hodně divná aplikace. Nevypadá to jako 360°, ale jako totální guláš.

RSS (komentáře k článku)