TOPlist

Google má zbraň proti zlodějům. Android bude ještě lépe chráněn před krádeží

ochrana před krádeží
  • Google představil novinky pro ochranu vašich dat
  • Umožní vytvoření zcela nezávislého prostředí ve vašem telefonu
  • Dále dokáže detekovat krádež a telefon v takovém případě uzamkne

Google představil dvě zajímavé novinky z oblasti zabezpečení. První je Soukromý prostor, který znají uživatelé Samsungu pod názvem Zabezpečená složka a uživatelé Xiaomi a dalších značek jako Druhý prostor. Jde o zcela oddělené prostředí ve vašem telefonu. Druhou novinkou je detekce krádeže telefonu.

Soukromý prostor ohlídá aplikace před zvědavci

Soukromý prostor, který letos vyjde na Androidu 15, vám umožní vytvořit samostatný prostor s další vrstvou ověřování, který udrží vaše citlivé aplikace v bezpečí a mimo dosah zvědavých očí. Je to jako digitální trezor ve vašem telefonu pro aplikace, ke kterým nechcete, aby ostatní měli snadný přístup nebo je viděli. Můžete například skrýt zdravotní nebo bankovní aplikace ve svém soukromém prostoru, abyste své osobní údaje uchovali pouze pro vaše oči.

Díky přímé integraci operačního systému nabízí soukromý prostor vylepšenou ochranu citlivých aplikací a izoluje jejich data a oznámení od zbytku telefonu. Můžete také nastavit samostatný zámek pro soukromý prostor a jeho existenci zcela skrýt.

Ochrana před krádeží

Zámek detekce krádeže bude k dispozici později v tomto roce a pomůže vám udržet vaše osobní a finanční údaje v bezpečí, pokud vám někdy někdo ukradne telefon. Tato výkonná nová funkce využívá umělou inteligenci Google k rozpoznání, zda vám někdo vytrhne telefon z ruky a pokusí se s ním utéct, projet na kole nebo odjet. Pokud je detekován pohyb typický pro krádež, bude rychle uzamčen, aby se vaše informace nedostaly do nesprávných rukou. Ochrana proti krádeži by se měla dostat i do starších verzí Androidu.

Využijete novinky v ochraně telefonu?

Zdroj: Blog Google

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)