Odveta. Google žaluje Sonos kvůli chytrým reproduktorům

Google Sonos soud žaloba reproduktor

Soudní spory mezi společnostmi Google a Sonos pokračují. První jmenovaná firma potvrdila redakci The Verge, že podává na konkurenčního výrobce žalobu kvůli údajně zneužitým patentům souvisejícím s hlasovým ovládáním chytrých reproduktorů. Přesněji řečeno jde o dvě samostatné žaloby, které dohromady zmiňují porušení sedmi patentovaných technologií. Středobodem sporů je tzv. “hotword”, tedy spouštěcí hláška typu “OK, Google”.

Sonos ve svých reproduktorech dlouho využíval Asistenta od Google i Alexu od Amazonu. V posledních měsících pak začal zavádět i vlastní variantu. Google v rámci žaloby tvrdí, že hodlá “bránit technologii a napadnout jasné a trvalé porušování patentů společností Sonos”. Jde o velmi podobná slova, která zazněla v rámci dřívějšího soudního sporu v opačném gardu. Současné kroky se tedy určitě dají brát jako právní odveta.

Společnost Sonos na začátku letošního roku uspěla u soudu s tvrzením, že Google zneužil některé patenty pro propojování a ovládání reproduktorů a dalších prvků chytré domácnosti. V rámci vypořádání pak začala některá Google zařízení přicházet o své funkce. Nedá se předpokládat, že by nově podaná žaloba nějak vyřešila dosavadní problémy. Spíš to vypadá na případné další potíže u jiných produktů.

Dotkl se vás nějak přímo tento spor?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)