Google smazal z Obchodu Play téměř 600 aplikací. Kvůli agresivním reklamám

Obchod Play smazané aplikace

Celkem velkou a radikální čistku má za sebou v posledních hodinách obchod s aplikacemi pro systém Android. Google se rozhodl z Obchodu Play vymazat bezmála 600 aplikací, které porušovaly zásady pro používání této databáze a také reklamních nástrojů amerického giganta. Právě zobrazování komerčního obsahu bylo důvodem, proč se musely všechny tyto nástroje s přítomností v Android obchodě rozloučit. Smazané aplikace musely nedobrovolně Obchod Play opustit kvůli tomu, že zobrazovaly reklamu nevhodným a velmi agresivním způsobem. Například v nečekaných okamžicích, absolutně bez kontextu nebo tak, že nebylo možné používat různé funkce telefonu.

85 aplikací s adwarem otravovalo uživatele celoobrazovkovou reklamou

“Na vzestupu je zejména trend, kdy aplikace zobrazují nesouvisející reklamu i v případě, kdy je lidé nepoužívají. Často jde i o případy, kdy reklamy narušují klíčové ovládací prvky telefonu a uživatel na ni může kliknout nechtěně. A přijít tak třeba i o peníze. Představte si, že se například zobrazí celoobrazovková reklama v momentě, kdy chcete někomu zavolat nebo otevřít mapy,” komentuje Google na blogu své důvody k tomuto postupu. Smazané aplikace z oficiální databáze Obchod Play přitom nebyly jediným důsledkem. Americký gigant taktéž zablokoval autorům aplikací reklamní účty v jeho nástrojích.

 

Zákeřní vývojáři jsou podle americké společnosti stále vynalézavější v tom, jak lidi napálit. Proto se Google snaží neustále rozvíjet ochranu. “Nedávno jsme vyvinuli novou technologii založenou na strojovém učení, která pomůže takové praktiky odhalovat. Budeme i nadále investovat do toho, abychom uživatele před nevhodnou a nebezpečnou reklamou chránili,” dodává firma.

S jak agresivními reklamami jste se v aplikacích kdy setkali?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)