Google lidem platí za skenování obličeje. Jaký je důvod?

skenovani obliceje google pixel 4

Rozpoznávání obličeje není žádnou novinkou, na telefonech je tato funkce dostupná mnoho let. Teprve ale až Apple přišel s radikální změnou – Face ID nabízí pokročilejší 3D skenování obličeje, které se velmi obtížně dá obejít. Na rozdíl od klasického skenu pomocí selfie kamery, kdy stačí většinou i fotografie. Už dříve se hodně spekulovalo nad tím, že Google tento rok u Pixel 4 telefonů nabídne vlastní verzi pokročilého 3D skenování obličeje. Nasvědčují tomu i informace od několika lidí, kteří tvrdí, že je zaměstnanci Googlu zastavili na ulici a požádali je o sken obličeje. Výměnou za sken obličeje obdržili dárkovou kartu v hodnotě 5 dolarů (cca 115 Kč).

Skenování obličeje má na Pixel 4 telefonech nahradit čtečku otisků prstů

Pokud chcete mít kvalitní rozpoznání obličeje, musíte vycvičit umělou inteligenci a strojové učení. Ve sběru dat není Google rozhodně žádný začátečník. Spíše naopak společnost patří k těm „nejlepším“. I proto se může zdát, že nové obličeje hledají pomocí staromódní metody – přímo na ulici.  Důvod je ale jednoduchý, skenování je potřeba provést zařízením se speciálními senzory, nestačí třeba jen selfie fotografie.

apple iphone face id odemykani oblicejem

Zaměstnanci Googlu chodili po ulicích New Yorku, existovat ale mají i další týmy, které chodí po dalších městech. Sken vašeho obličeje si Google “koupí” dárkovou kartu v hodnotě 5 dolarů do Starbucks nebo Amazonu (s podivem ne do obchodu Google Play). Poté dostanete telefon do ruky, který je obalen ve speciálním krytu, aby nešlo vidět, o který model jde. I když vše nasvědčuje, že jde o prototyp Pixelu 4 či podobného zařízení vybavené stejnými senzory.

google design většího Pixel 4 XL

Ze spekulací a úniků víme, že Pixel 4 bude mít tolik fotoaparátů a senzorů, až se Google rozhodl zbavit výřezu a vrací se klasický panel. V první řadě by měl mít telefon dvě selfie kamery, klasické senzory přiblížení/okolního osvětlení, a hlavně velký otvor pro další senzory. I v samotném Androidu Q již byly zaznamenány změny spojené se skenováním obličejů. Pokud se informace potvrdí, bude zajímavé sledovat, jak si 3D skenování obličeje od Googlu povede v porovnání s konkurenci od Apple. Ten má v tomto ohledu náskok. A to i v množství nasbíraných dat.

Nechali byste si za dárkovou kartu naskenovat obličej?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)