Tři nové generace Androida pro každý mobil? Google a Qualcomm to slíbili

Google Qualcomm Android tři aktualizace

Když před pár měsíci korejský Samsung prohlásil, že u všech jeho budoucích telefonů bude zaručena minimálně tříletá podpora, posunul tím příjemně laťku na novou úroveň. Délka aktualizací totiž rozhodně nepatří k pozitivům, kterými by se Android svět mohl chlubit. A posun v této oblasti nekončí. Další postup ohlásily americké firmy Google a Qualcomm. Tedy vývojář samotného Androida a výrobce procesorů Snapdragon. Společnosti Google a Qualcomm prohlásily, že na základě spolupráce zajistí minimálně tři aktualizace na nový Android pro všechny mobily s čipsety této značky.

Nová dohoda má být platná od zavedení procesoru Snapdragon 888. Ten byl nedávno představen a možná ještě letos uvidíme první telefon s ním v těle. Nová dohoda v praxi znamená, že telefony se Snapdragon 888 přijdou na trh se systémem Android 11 a mají zaručen update na verze 12, 13 a 14. A to díky rozšiřujícímu se projektu Treble. Ten odděluje základní prostředí od nadstaveb a dalších vrstev, díky čemuž je update samotného systému mnohem jednodušší. A může ho tedy zaručovat přímo Google a výrobce kompatibilních procesorů.

Qualcomm-Snapdragon-888.jpg

Tři jisté Android aktualizace se zatím budou v rámci spolupráce firem Google a Qualcomm týkat zmíněného nejmodernějšího procesoru. Postupně by ale mělo dojít na všechny. To je zásadní zpráva, která ovlivní obrovskou část trhu s chytrými telefony.

Jak dlouho měl / má / bude mít aktualizace váš telefon?

Zdroj: droid-life

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)