RIP, Google Pixel Fold? Tento ohebňák prý nakonec nebude

Google prý zrušil Pixel Fold

Těšení na ohebný telefon značky Google Pixel je prý marné. Tedy minimálně na dalšího půl roku. Několik měsíců propíraný model Fold údajně americký gigant aktuálně vyrábět nebude, jelikož zrušil hromadnou objednávku té nejdůležitější součástky – flexibilní obrazovky. Zdroje webu DSCC (Display Supply Chain) uvádějí, že Google usoudil, že jeho Pixel Fold v tuto chvíli nebude na klíčových trzích dostatečně konkurenceschopný. Zejména telefon Galaxy Z Fold, kterému se měl ohebný Pixel podobat, by ho nejvíc trápil ve strategických regionech v USA a v Evropě. V Asii se zase očekává větší množství soupeřů od dalších značek.

Flexibilní Google telefon by to měl podle analytiků oproti jiným přístrojů těžké hlavně kvůli některým očekávaným parametrům. Sice se mluvilo například o adaptivním displeji s maximální frekvencí 120 Hz, ale třeba fotoaparáty se údajně zvažovaly slabší než v sérii Pixel 6. Nepočítalo se ani s předním fotoaparátem ukrytým pod displejem, čímž disponuje právě nový Fold od Samsungu. Tyto zajímavé novinky přicházejí jen pár dní poté, co Google oficiálně ukázal Android 12L právě pro ohebné displeje.

Myslíte, že Google svůj Pixel Fold udělá? A kdy?

Zdroj: DSCC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)