Google mění pravidla pro ikony aplikací. Vývojáři budou muset využívat jednotný tvar

google tvary ikon

Google se postupně snaží sjednotit designové prvky v Androidu, Chrome OS i obchodu Google Play. Nyní společnost podnikla další krok. Vydala nová pravidla pro ikony aplikací v obchodě Google Play. Nově budou mít ikony stejný tvar. A to zaoblený čtverec, podobně jako to má Apple v App Store.

Ikony aplikací v obchodu Play budou mít jednotný tvar

Když se nyní podíváte do obchodu Play, všimnete si toho, že ikony aplikací a her mají různé tvary a designy. Vývojáři rovněž často využívají v ikoně vlajky, rok anebo při slevě vidíte nápis “sale”. Tohle všechno již 24. června neuvidíme. Google vydal nová pravidla, podle kterých se musí vývojáři řídit.

ikony aplikaci google play

Nahrávat nový druh ikon budou moct od 1. dubna. Pokud to nestihnout do 24. června, Google ikony automaticky převede tím, že kolem přidá bílý okraj. Nově ikony se budou zobrazovat v Google Play na Androidu a Chrome OS. Neznamená to, že by se vám změnila nějaká ikona na ploše nebo v menu telefonu.

novy tvar ikony aplikaciZ levé strany: Starý design, nový design a automatický převod designu ikon od Googlu

Ty zůstávají stejné, navíc Android podporuje adaptivní ikony, takže přímo v systému si můžete nastavit jaký tvar ikon se vám líbí nejvíce a nemusíte se spoléhat na to, co vytvořili vývojáři.

Líbí se vám nový tvar ikon, které uvidíme v obchodě Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)