Google zaplatí pokutu za nekalé sledování polohy uživatelů

Google pokuta sledování polohy

Americká technologická společnost Google bude muset jen krátce poté, co byla potvrzena gigantická pokuta vyměřená na území EU, sáhnout hluboko do svých finančních záloh. Nakonec se dohodla s celkem čtyřiceti státy USA a uhradí v zámoří pokutu v hodnotě cca 392 milionů dolarů (asi 9 miliard Kč) jako náhradu za prokázané nekalé sledování polohy uživatelů. Ty měl gigant záměrně mystifikovat v otázce v nastavení této funkce a prakticky jim znemožňoval ji vypnout.

Jak jsme psali vloni v červnu, v rámci této problematiky vypovídalo také několik řadových zaměstnanců firmy Google a prohlášení nebyla ve vztahu k ochraně soukromí vůbec veselá. Přijetí obří pokuty odpovídá tomu, že si je společnost velkého pochybení vědoma.

“V souladu se zlepšeními, kterých jsme v posledních letech dosáhli, jsme urovnali toto vyšetřování, které bylo založeno na zastaralých produktových zásadách, které jsme před lety změnili,” řekl mluvčí společnosti Google José Castañeda pro CNN Business. Americký gigant podle obvinění nekale využíval sledování polohy od roku 2014.

Jak moc si kontrolujete sledování polohy v mobilu?

Zdroj: CNN

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)