Google zareagoval na podmínky EU. V Androidu rychleji vyberete odlišný prohlížeč i vyhledávač

eu podminky google android

V minulém roce Evropská komise rozhodla o tom, že Google zneužíval dominantního postavení Androidu a musel zaplatit rekordní pokutu 4,34 miliard eur, v přepočtu tak cca 112 miliard korun. Mimo jiné musela společnost splnit i podmínky EU a upravit Android. Nyní jsme se dočkali prvních obrázků toho, jak bude vypadat při výběru prohlížeče a vyhledávače.

Google plní podmínky EU. V Androidu brzy umožní rychlejší změnu prohlížeče a vyhledávače

Hned na úvod napíšeme to, že prohlížeč a vyhledávač v Androidu už můžete změnit i nyní. V tomto ohledu se tak nejedná o nové funkce. Jediný rozdíl je to, že namísto hledání v nastavení telefonu, se nyní obrazovky budou objevovat při prvotním nastavení telefonu a u stávajících uživatelů se objeví po jedné z budoucích aktualizací obchodu Google Play anebo rovnou v aplikacích.

androdi google podminky eu vyber prohlizece vyhledavace

Výše můžete vidět, jak tyto obrazovky budou vypadat. Rychle si z nich půjdou vybrat alternativy k Google vyhledávání a prohlížeči Chrome, které jsou ve výchozím režimu nainstalované v Androidu. Google tvrdí, že vyhledávače a prohlížeče budou zobrazovány v náhodném pořadí, nicméně ve výběru budou ty nejoblíbenější služby v dané zemi. To je v Česku třeba Seznam.cz, který bude rovněž k výběru.

vyber vyhledavace chrome

Důvody, proč Google obdržel pokutu a musí nyní plnit podmínky EU, jsou poměrně složité. Pokud vás téma zajímá více, doporučujeme náš starší článek, kde se tématu zneužívání dominantního postavení Androidu věnujeme podrobně.

Jak se vám líbí nové řešení od Googlu?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)