Google vývojářům zakázal v Obchodě Play citovat pochvalné komentáře

google_play_ico

V nových pravidlech pro vývojáře v Obchodě Play Google zakázal používat v popiscích aplikací pochvalné komentáře řadových uživatelů. Kromě frází jako jsou “skvělá hra” či “tato aplikace mi změnila život”, je tako zakázáno použití opakujících se klíčových slov, určených především pro vyhledávače, jakož i názvů konkurenčních aplikací.

Nová opatření se zaměřují především na boj proti manipulaci s ratingy v Obchodě Play a cílem je i zakročit proti velkému množství klonů populárních her a programů. I když se to může jevit jako neškodná praktika, řada vývojářů ji používá jako způsob, jak přidat klíčová slova do popisků, aby se jejich aplikace objevila ve výsledcích hledání na vyšší pozici. Například pokud budete hledat výraz “Monument Valley”, objeví se ve výsledcích zcela náhodné aplikace, jejichž autoři záměrně použili tento termín někde v popisu aplikace.

V pravidlech v sekci “spam a umístění v Obchodu” je nyní nová kapitola “Nesouvisející klíčová slova nebo citace,” kde je uvedeno: “Prosíme, nepoužívejte názory uživatelů v popisku vaší aplikace. Mají tendenci být diskutabilní/pochybné a často používají populární klíčová slova nebo názvy konkurenčních aplikací v rozporu politikou Obchodu. Nechte uživatele promluvit prostřednictvím komentářů a hodnocení!”

V případě nedodržení může být aplikace nebo hra, odstraněna z Obchodu. Web Android Police ale naznačuje, že nová omezení lze jednoduše obejít. Jednou z cest je například možnost publikovat “názory řadových uživatelů” místo v popisu aplikace na snímcích obrazovek.

Zdroje: Hi-Tech, 4PDA, Google, Phandroid, Android Authority, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)