Google chystá plovoucí režim do Gboard klávesnice. Jak bude vypadat?

plovouci rezim gboard

Poslední aktualizace klávesnice Google Gboard přinesla zajímavý náznak nové funkce. A to plovoucí režim, tedy v podstatě to, že si klávesnici můžete přesunovat jako se vám líbí a nemusí být pouze napevno ve spodní části obrazovky. Prozatím je tato funkce dostupná v betaverzi, a to jen na několik málo minut, než se vrátí do své původní podoby. Nicméně vyzkoušet si tuto funkci může už každý, stačí jen poslední betaverze Gboard.

Plovoucí režim pro Gboard je za rohem. První náznaky už jsou v aplikaci

Chcete-li povolit plovoucí režim alespoň na několik sekund a podívat se, jak to bude fungovat, stačí mít poslední verzi betaverze Gboard. Následně klepněte na ikonu šipky v levé horní části panelu a vyberte menu s třemi tečkami. Zde je položka “Floating” (Plouvoucí). Následně se na spodní části klávesnice objeví tlačítko pro pohyb s klávesnicí. Zároveň půjde změnit i velikost klávesnice. Funkce je užitečná hlavně u telefonů s velkým displejem a u tabletů.

plovouci rezim klavesnice gboard

Je tu však jedno mínus, uživatelé hlásí, že novou funkci mají aktivní maximálně na několik minut. Poté se vrátí klávesnice zpátky do standardního režimu. Pokud se vypne Wi-Fi a mobilní data, tak plovoucí režim funguje delší dobu. To je způsobeno pravděpodobně tím, že je funkce testována interně v Googlu. V betaverzi se v tomto stavu ještě neměla objevit.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Těšíte se na plovoucí režim v klávesnici Gboard?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)