Z Google Play brzy zmizí stovky tisíc aplikací. Proč?

google play zastarale aplikace

Z Obchodu Google Play zmizet hromada aplikací pro operační systém Android. K podobnému kroku se navíc odhodlá i Apple u svého App Storu. Důvod je přitom jednoznačný a pochopitelný. Týká se to totiž těch aplikací, které nebyly minimálně dva roky aktualizované.

Z Google Play má zmizet 869 000 aplikací

Podle analytické společnosti Pixalate se momentálně na Google Play nachází více než 869 000 zastaralých aplikací, které v poslední dvou letech neobdržely ani jednu aktualizaci. Google se přitom už před nějakým časem nechal slyšet, že podobné aplikace ze svého obchodu odstraní z vyhledávání. To znamená, že se nebudou zobrazovat ve vyhledávání, ovšem pokud některou z nich používáte, změna se vás nedotkne a budete si ji moci stáhnout do svého nového zařízení.

K této změně by mělo dojít 1. listopadu 2022, takže mají vývojáři dost času na to, aby se jim tato nepříjemnost vyhnula.

Používáte nějakou zastaralou aplikaci?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)