TOPlist

Google Play zavádí žádosti o platbu. S dětmi už kartu sdílet nemusíte

Obchod Google Play žádosti o platbu

Společnost Google představila nový šikovný nástroj, který přijde vhod rodičům a jiným správcům rodinných skupin a plateb v rámci Google Family Link a obchodu Google Play. Pro možnost pořízení placené aplikace či hry již nebude potřeba s dětskými účty sdílet rodinnou platební kartu a spoléhat se jen na zpětnou kontrolu, jelikož nastupují tzv. žádosti o platbu.

„Pokud nemáte nastavený rodinný způsob platby, budou nyní děti moci poslat požadavek na nákup přímo správci rodiny. Vy pak můžete požadavek a důležité informace o aplikaci nebo nákupu v aplikaci vyhodnotit na svém vlastním zařízení a rozhodnout, zda má být nákup dokončen, nebo ne. Pokud se rozhodnete nákup dokončit, můžete použít vlastní uložené platební metody, včetně dárkových karet Google Play,“ uvádí společnost na blogu.

Obchod Google Play žádosti o platbu ukázka

Správci rodiny budou dostávat oznámení o těchto žádostech v reálném čase, ale mohou si je také zobrazit ve frontě žádostí o schválení a rozhodnout se později. A stejně jako u rodinných platebních metod budou všechny transakce dokončené prostřednictvím žádostí o nákup dostupné v historii objednávek.

Jak kontrolujete vašim dětem placený obsah v mobilu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)