Do Windows 11 lze dostat Google Play a s ním i veškeré Android aplikace. Jak na to?

Windows 1 Google Play

Nový systém Windows 11 oficiálně vyšel již 5. října. Na jednu z nejlepších funkcí si však budeme muset nějakou dobu počkat. Nebo ne? Řeč je o Android aplikacích, které Windows 11 umí spouštět, avšak zatím je tato možnost oficiálně dostupná pouze pro uživatele, kteří se přihlásili do programu Windows Insider. Navíc máte k dispozici jen Amazon Store s velice omezeným počtem aplikací. Jednomu z uživatelů se však podařilo zprovoznit na Windows 11 také obchod Google Play, což do jisté míry zcela změní pravidla hry.

Google Play ve Windows 11

YouTuber s přezdívkou ADeltaX tento týden zveřejnil detailní návod, díky kterému lze Google Play do počítače dostat. Prakticky se tak dostáváme k možnosti využívat Google a všechny ostatní aplikace. Samotný proces by vám neměl zabrat více jak 30 minut, avšak budete potřebovat nejrůznější nástroje jako třeba subsystém Windows pro Linux. Podrobný postup vám popíše video.

How to install Google Apps (Play Store) on WSA (Windows Subsystem Android)

How to install Google Apps (Play Store) on WSA (Windows Subsystem Android)

Uživatelé, kteří tento postup vyzkoušeli si zatím nestěžují na větší problémy, takže můžete tento postup sami vyzkoušet a neměli byste mít se spuštěním Android aplikací na Windows 11 problémy.

Funguje vám tento postup?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)