TOPlist

Google Play vede v počtu stažených aplikací, iOS App Store ve výdělcích

Mobile communications and social networking concept

Moderní mobilní systémy sázejí na trh s aplikacemi, ke kterému má každý uživatel přístup přímo z aplikace v mobilním přístroji. Instalace jednotlivých aplikací je pak otázkou několika ťuknutí na displej, což vede k obrovské úspoře času a jednoduchosti. Současný trh je rozdělen především na dva odvěké rivaly – systém Android se svým obchodem Google Play a systém iOS od Applu s obchodem App Store. Zajímá vás, jak si jednotlivé obchody vedou?

Google-Play-App-Store

Google Play vede v počtu stažených aplikací, iOS App Store více vydělá

Google Play si nejspíše díky většímu počtu uživatelů připsal více stažených aplikací (o 45 % než App Store). Úplný opak je to ovšem s výdělkem aplikací, kde jasně vede Apple se svým obchodem. Aplikace totiž Applu vydělají o 85 % více než Googlu a jeho Google Play. Výsledky započítávají pouze první čtvrtletí letošního roku. Co je příčinou? Jedním z faktorů je možná vysoká míra nelegálního stahování u Androidu, ale ta se víceméně projevuje i u Applu. Nebo že by uživatelé Androidu dávali přednost aplikacím zdarma?

Stále platí, že největší podíl na počtu stažených aplikací mají mobilní hry.

zdroj: blog.appannie.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)