TOPlist

Google Play: Poradíme, jak vrátit aplikaci i po uplynutí 15 minut (návod)

9217346f41a5b7e8e45bd1d2bf97a850_XL

Troufáme si tvrdit, že téměř každý, kdo si někdy na Obchodu Play nějakou aplikaci kupoval, tuto situaci zažil – koupíte si novou aplikaci a než zjistíte, že vám aplikace nevyhovuje či nefunguje, uplyne 15minutová lhůta ke vrácení peněz. Ani po čtvrt hodině však není dobojováno a my vám ukážeme, jak požádat o své zlaťáky zpět.

Úvod – proč vlastně?

Možná si říkáte, proč vlastně chtít vrátit aplikaci i po 15 minutách, když je to poměrně dlouhá doba na to, abych aplikaci spustil a vyzkoušel. Je si ale potřeba uvědomit, že někdy tento limit nestačí. Může se totiž stát, že než vše v aplikaci nastavíte a spustíte, daný čas uplyne. Stejně tak může mít aplikace spousty megabajtů, vy pomalé internetové připojení a už je oheň na střeše. A co děti? I ty mohou způsobit nechtěný nákup aplikace, pokud se jejich útočištěm stane chytrý telefon či tablet s Androidem.

A nyní druhá strana mince – pokud jste aplikaci delší čas používali a nyní jste ji prostě nahradili jinou, o peníze nežádejte. Tento postup není fér vůči vývojářům, kteří za vaše peníze pracují a svoji práci splnili dobře.

Zažádání o vrácení aplikace v několika bodech

Jelikož se i nákup aplikací odehrává na stránkách Obchodu Play, nebude pro vás žádným překvapením, že žádat o naše peníze budeme na stejném místě. Jednoduše tedy přejděme na stránky Google Play a přihlasme se ke svému účtu, ze kterého proběhl nákup aplikací.

Vše se tradičně odehrává na Googlu Play, kde nalezneme ráj aplikací Vše se tradičně odehrává na Googlu Play, kde nalezneme ráj aplikací

Nyní přejděme do sekce Moje objednávky a nastavení. Zde vidíme seznam všech nakoupených či stažených aplikací.

Seznam aplikací, které jsme z tohoto účtu nainstalovali Seznam aplikací, které jsme z tohoto účtu nainstalovali

Co dál? V seznamu by měla být také aplikace, kterou chceme vrátit. Stačí tedy u této položky zvolit Nahlásit problém, dále vybrat Chci požádat o vrácení peněz a zobrazí se následující tabulka s popisem aplikace.

 

Detail aplikace, kterou se pokusíme vrátit. Detail aplikace, kterou se pokusíme vrátit.

Google nás informuje o tom, že aplikaci lze vrátit snadno do 15 minut od instalace a uvádí také návod, jak na to. To my však víme, přesto chceme aplikaci vrátit. V dolní části jsme tedy informováni, že v případě polehčujících okolností může být platba vrácena i po 15 minutách a pokud jsme přesvědčeni, že máme na vrácení právo, máme zadat důvod. My jej napsali v češtině, ale jistě by posloužila také angličtina. Nakonec už zbývá pouze potvrdit volbou Odeslat oznámení a doufat.

Aplikaci se podařilo vrátit, nemusí to však fungovat vždy

Krátce po odeslání oznámení nám do poštovní schránky dorazil e-mail, ve kterém stálo:

Dobrý den, obdrželi jsme váš požadavek na vrácení peněz za aplikaci pro platformu Android, kterou jste nedávno zakoupili ve službě Google Play. Vzhledem k okolnostem provázejícím tento nákup můžeme udělit jednorázovou výjimku z našich pravidel pro vracení peněz a vrátit vám částku ve výši 39,99 Kč.

Vzhledem k tomu, že e-mail dorazil opravdu bleskově, jsme přesvědčeni, že náš důvod ani žádný člověk nečetl a rozhodl robot. I tak nám ovšem udělil výjimku a platba bude vrácena. To potvrzuje také další e-mail.

Váš nákup u obchodníka JFDP Labs LTD ve službě Google Play byl zrušen. Všechny poplatky budou vráceny.

Své peníze si můžete zkontrolovat také v Penězence Své peníze si můžete zkontrolovat také v Peněžence

Nedalo nám to a vyzkoušeli vrátit ještě jednu aplikaci, která byla zakoupena téměř před rokem. A ejhle! Opět nám hodný strejda Google peníze vrátil. Je nám však jasné, že tento postup nemusí fungovat vždy a některé aplikace se zkrátka nepodaří vrátit. Stejně tak doufáme, že má Google ošetřeno, pokud by se některý chytrolín snažil vrátit veškeré nepoužívané aplikace a získat zpátky peníze.

via SmartMania.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)