Za poslední 4 roky prý zmizel z Google Play milion aplikací

Obchod Google Play počet aplikací pokles 2018 2022

Ačkoli je Obchod Google Play nejsnazší a první oficiální cestou pro získání aplikací v zařízeních se systémem Android, rozhodně (nebo možná právě proto) se mu nevyhýbají pokusy o distribuci škodlivých nástrojů mezi uživatele. I když ještě rozhodně není vyhráno a možná ani nikdy definitivně nebude, je nutné uznat, že se Google v posledních měsících a letech hodně snaží tuto databázi od škodlivého obsahu čistit. Dokládají to i běžné statistiky.

Analýza serveru Trading Platforms tvrdí, že během posledních čtyř let se počet aplikací na Google Play propadl o jeden milion, což činí rozdíl cca 38 %. Převážně kvůli novým bezpečnostním zásadám, pravidlům pro ochranu uživatelů a následnému mazání položek spadl od března roku 2018 do března 2022 počet aplikací z 3,6 milionu na 2,59 milionu.

I takto zúžená databáze je v porovnání s dalšími konkurenty stále největší. Druhý Apple App Store obsahuje celkem 2,3 milionu položek, s velkým odstupem třetí Amazon Appstore má zhruba 500 tisíc aplikací.

Kolik aplikací běžně stáhnete např. za rok?

Zdroj: Trading Platforms

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)