Google Play přinese P2P sdílení aplikací a další velké změny

play store P2P sdileni

Rozbor nejnovější verze aplikace Obchodu Google Play odhalil přípravu zajímavých novinek. Nečekaná nová funkce sdílení aplikací mezi dvěma telefony může uživatelům ušetřit mobilní data i spoustu starostí. Funkce bude pravděpodobně nejvíc oblíbená mezi hráči mobilních her a cestovateli. Další velké změny se chystají ve správě a organizaci nainstalovaných aplikací.

Sdílení nainstalovaných aplikací mezi telefony je naprostá novinka, která bude využívat podobné technologie jako Googlem nedávno představená funkce Nearby Share alias „Sdílení nablízko“. Celá aplikace se přenese mezi telefony offline za pomocí Bluetooth, NFC a Wi-Fi Direct. Například velkou mobilní hru zabírající na telefonu několik GB bude možné bez problému nasdílet kamarádovi na zahraniční dovolené.

Velkých změn se také dočká zpráva nainstalovaných aplikací. Současné kategorie „Aktualizace“, Nainstalováno“ a „Knihovna“ budou v Play Store nahrazeny jednoduše za menu „Správa“. V tomto menu budou dostupné filtry „Instalované / Nenainstalované“, „Dostupné aktualizace“ a „Hry“. U všech položek aplikací také přibudou zaškrtávací políčka. To nesmírně usnadní veškerou práci s aplikacemi ať už aktualizace, mazání nebo právě sdílení aplikací.

Jaké data sdílíte mezi telefony na přímo?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)