Obchodem Google Play se šíří nový Material You design. Co na něj říkáte?

google play design

Už na začátku září jsme vás informovali o tom, že Google Play začíná dostávat nový design Material You. Nyní se tento vzhled začíná dostávat k uživatelům prostřednictvím aktualizace, ovšem není zcela očividně hotový. Je totiž omezený v podstatě pouze na hlavní obrazovku.

Google Play dostává Material You design

Vyhledávací pole je nově ve tvaru pilulky, tedy více zaoblené a lépe do něj tak zapadá avatar vašeho profilu, který má rovněž kulatý tvar. Hned pod tímto polem se nacházejí různé kategorie, které jsou nyní zbarvené do barvy vaší aktuální tapety skrz funkci Dynamic Color, namísto původní zelené barvy. Spodní panel s kartami doznal také změny. Aktuální karta je zvýrazněna kulatým tvarem a rovněž je zbarvená přes Dynamic Color.

V některých kategoriích a stránkách však tento design ještě není, což znamená že se ho zřejmě dočkáme někdy předtím, než se Android 12 dostane do prvních Pixel telefonů. Pokud si stáhnete nejnovější verzi Google Play 27.4, není jisté že nový design dostanete. Aktualizace totiž probíhá na straně serveru a Material You bylo dokonce spatřeno ve verzi 27.3.

Jak se vám nový Google Play líbí?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)