Google Play má nový design hodnocení aplikací. Inspirace přišla od Applu

Google Play nový design hodnocení

Někteří z vás už si mohli všimnout, že obchod Google Play změnil design hodnocení svých aplikací. Nový design zatím byl zpřístupněn jen některým uživatelům. Pokud nový design na svém telefonu nevidíte, prohlédněte si ho alespoň v našem článku. Uživatelé si vesměs nový design pochvalují. Co na něj říkáte vy?

Nový design přinese nejen přehlednější vzhled, ale i nové funkce

Nový design hodnocení je modernější, uživatelům se líbí a… vesměs připomíná design z Appstoru od Applu. Proti tomu nic nemáme. Pokud něco funguje, proč to dělat jinak. Design vypadá celkově ucelenější. Pryč je spousta barviček ze starého designu. Nově najdeme jen barvy z černobílé palety + decentní odstín tmavě zelené. Uspořádání prvků je kompaktnější, přičemž recenze jsou oddělené tmavou linku ve vlastním boxíku. Celek působí jednodušším, přehlednějším dojmem. Jednoznačně krok vpřed.

Obrázky vlevo ukazují nový design, obrázky napravo starou verzi

Ale nezůstalo jen u změn vzhledu. Nový design přinesl i nové funkce. Nyní můžete vyfiltrovat recenze s určitým hodnocením. Chcete číst jen recenze s hodnocením třech hvězdiček? V novém designu snadno můžete. Druhá novinka je zřejmě přístupná jen pro některé jazyky, protože ani my ji nevidíme. Jde o filtrování hodnocení dle klíčových slov. Zajímá vás, zdali lze hru hrát bez připojení k internetu? Pokud toto zajímá více lidí, tak Google může zobrazit toto heslo. Po kliknutí na dané heslo, se vám zobrazí recenze, které heslo obsahují.

Nový design byl zatím zpřístupněn jen některým uživatelům. Na jednom telefonu používáme dva účty s Google Play a jeden ukazuje nový design, zatímco druhý má stále starý. Vzhledem k pozitivnímu přijetí od uživatelů, čekáme, že se nový design nakonec prosadí a objeví u všech.

Už jste nový design dostali? Co na něj říkáte? Líbí se vám?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)