Google oznámil vítěze Play Award 2019. Vyhrála i česká hra

google play award 2019 aplikace hry

Přesně jak bylo slíbeno, tak se i stalo. Google dnes zveřejnil vítěze v Google Play Award 2019. Jedná se o výběr těch nejzajímavějších a nejlepších aplikací a her za uplynulý rok. Celkově se hodnotilo v devíti kategoriích. Skvělého úspěchu dosáhli v českém studiu Madfinger Games. Jejich hra Shadowgun Legends totiž ve své kategorii vyhrála. Pojďme si představit všech devět vítězů.

Devět vítězů Google Play Award 2019

Před dvěma týdny Google zveřejnil nominované aplikace a hry. Pro Českou republiku byla obzvlášť zajímavá kategorie o nejhezčí hru za uplynulý rok. Ve finální pětce totiž byly dvě české hry. A to Chuchel od Amanita Design a Shadowgun Legends od Madfinger Games. Už to byl obrovský úspěch, dnes Google zveřejnil devět vítězů a mezi nimi i Shadowgun Legends!

Shadowgun Legends: Online FPS
Shadowgun Legends: Online FPS

V kategorii „Standout Well-Being“ se hledala aplikace, která lidem umožní žít nejlepší možný život a zároveň musí i mít ukázkový design a strategii. V této kategorii vyhrála aplikace Woebot. Další kategorie „Best Accessibility Experience“ hledala nejlepší aplikaci či hry, které přináší inovativní možnosti ovládání pro postižené osoby. Zvítězila aplikace Envision AI.

Woebot: The Mental Health Ally
Woebot: The Mental Health Ally

Další kategorií je „Best Social Impact“, jedná se o aplikace, které mají pozitivní dopad na komunity po světě, zaměření je na zdraví, výuku apod. Zvítězila aplikace Wisdo. Kategorie „Best Living Room Experience“ hledala nejlepší aplikace, které dokážou spojit lidi dohromady. Vyhrála aplikace Neverthink.

Wisdo: Mental Health & Support
Wisdo: Mental Health & Support
Neverthink: Original Video Memes
Neverthink: Original Video Memes
google play award 2019 vitezove

Kategorie „Most Inventive“ má za cíl najít unikátní aplikace a hry, které využívají moderní technologie a postupy. Vyhrála hra Tick Tock. V kategorii „Standout Build for Billions Experience“ se hledá nejlepší aplikace pro rozvíjení trhu. Vyhrála aplikace Canva.

Tick Tock: A Tale for Two
Tick Tock: A Tale for Two
Canva: Design, Photo & Video
Canva: Design, Photo & Video

Předposlední kategorie je „Best Breakthrough App“, hledá se aplikace s výborným designem a skvělým uživatelským zážitkem. Vítězem je Slowly. V kategorii „Best Breaktrough Game“ jde o to najít to identické, tedy výborný design a skvělý zážitek. Vítězem je hra Marvel Strike Force.

Slowly - Make Global Friends
Slowly - Make Global Friends
MARVEL Strike Force: Squad RPG
MARVEL Strike Force: Squad RPG

Vyzkoušeli jste nějakou aplikaci či hru z Google Play Award 2019?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)