Google Play chystá dvě skvělé věci pro majitele více Android zařízení

Google Play automatické instalace více Android zařízení

Jestliže používáte více Android telefonů či tabletů, možná se občas potýkáte s nepříjemnou situací: Do jednoho zařízení si nainstalujete aplikaci a pak zjistíte, že v jiném přístroji ji vlastně nemáte a musíte ji znovu ručně najít a nainstalovat. Pokud se to děje třeba párkrát do roka, není to žádná velká otrava, nicméně řada uživatelů se do této situace dostane i několikrát týdně. Přesně pro ně se chystají dvě velmi praktické novinky na Google Play. Hromadná instalace nových aplikací do více zařízení a také možnost instalovat aplikace na dálku do jiného přístroje.

Někteří uživatelé Androida již na Google Play v sekci Správa aplikací a zařízení vidí novou položku “Synchronizovat aplikace v zařízeních” (zatím nepotvrzený český název, originál je “Sync apps to devices”). Ta umožňuje v seznamu zaškrtnout políčko u sekundárních zařízení, ve kterých má být provedena instalace aplikace společně s primárním přístrojem. Ačkoli je úzce testovaná novinka evidentně určena opravdu jen pro nové instalace, půjde o parádní vylepšení.

Společně s tímto druhem automatické instalace se objevily také známky po novém výpisu kompatibilních zařízení, do kterých se dá vybraná aplikace manuálně instalovat na dálku. Například z mobilu bude možné vyvolat instalaci do tabletu apod. Tento princip zatím funguje u Android TV a hodinkového Wear OS.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často takto opakovaně instalujete aplikace?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)