Cože? Google Pixel Watch prý mají 4 roky starý procesor

Google Pixel Watch procesor spekulace Exynos 9110

Společnost Google před několika málo dny na vlastní konferenci I/O potvrdila finální přípravy svých prvních hodinek Pixel Watch. Novinku, která má na trh dorazit letos na podzim společně s mobily řady Pixel 7, jsme mohli díky oficiální video vizualizaci vidět z několika úhlů a současně byla řeč i o některých funkcích. Například přítomném hlasovém Google Asistentovi nebo analýzách od Fitbitu. Zatím ale nezazněly žádné podrobnosti k výkonnostním specifikacím, což narušila až pár hodin čerstvá spekulativní informace o procesoru.

Ačkoli by se určitě dalo očekávat, že dlouho vyhlížené Google hodinky dostanou špičkovou výbavu, prý tomu tak minimálně z pohledu čipsetu nebude. Pravděpodobně vinou dlouhého vývoje prý bude Pixel Watch pohánět Exynos 9110, tedy jednotka z druhé poloviny roku 2018, která řídí například úplně první Galaxy Watch. Již dříve se mluvilo o použití procesoru od Samsungu, naděje však byly upírány k čipsetu Exynos W920. Ten je postavený na 5nm technologii a je k nalezení v Galaxy Watch4.

Namísto něj se má ale údajně objevit čtyři roky starý 12nm procesor, který zatím vyvolává rozpaky. Zbývá doufat, že Google i tak zvládne z hodinek udělat svižný stroj, což se aktuálně úplně nedá odhadovat. Dřívější Samsung hodinky mají svůj systém Tizen, zatímco Pixel Watch bude mít WearOS, kvůli čemuž jsou zatím nějaké odhady nereálné. Google už má i nějaké zkušenosti se stavbou zařízení s nečekaným procesorem, takže se nechejme překvapit.

Měly by Pixel Watch šanci uspět s tímto procesorem?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)