Google oficiálně představil Pixel Watch. K novému Pixelu je dostanete zdarma

Google Pixel Watch

Spolu s řadou Google Pixel 7 odhalila americká společnost Google zřejmě ty nejočekávanější chytré hodinky posledních měsíců. Pixel Watch jsou vůbec první hodinky od Googlu, které se vyznačují svým minimalistickým vzhledem, úzkým propojením s aplikací Fitbit a systémem Wear OS 3.5.

Google odkryl tajemství hodinek Pixel Watch

Pojďme začít displejem, který byl předmětem hromady spekulací. Díváme se na 1,2palcový OLED displej s jemností 320 pixelů na palec. Maximální svítivost je pak velmi dobrých 1000 nitů, díky čemuž si přečtete notifikace i v případech, kdy vám do zad praží slunce. Pro ochranu slouží sklíčko Corning Gorilla Glass 5 3D. Rámečky okolo něj jsou sice poměrně tlusté, Googlu se však daří schovat je pod černé pozadí ciferníků. Těch je na výběr celkem sedm a můžete si je různě přizpůsobovat. Pokud byste chtěli, můžete si vytvořit také ciferník s fotografiemi, které se synchronizují z Fotek Google.

Tělo je tvořeno z hliníku a nechybí mu vodotěsnost do 5 ATM. Řemínky jsou snadno odnímatelné a na výběr jich bude opravdu hromada, ať se bavíme o barevných variantách, nebo materiálech (kůže, kov, silikon).  Co se týče senzorů, Google na konferenci neprozradil, zda si je vypůjčil z hodinek od Samsungu, či náramku Fitbit Charge 5.

Introducing Google Pixel Watch

Introducing Google Pixel Watch

Ať je to jak chce, můžeme počítat se sledováním srdečního tepu, hladiny SpO2, stresu, EKG a samozřejmě také detailním sledováním spánku. V praxi to znamená, že vám hodinky změří lehký + hluboký spánek a REM fázi.

Pod kapotou tiká čipset Exynos 9110, který je už čtyři roky starý a byl použit kupříkladu v Galaxy Watch první generace. To je trochu zvláštní rozhodnutí, když přihlédneme k faktu, že Qualcomm nedávno uvedl nové čipy Snapdragon W5 právě pro Wear OS hodinky. Snad se ale firmě podařilo vše vyladit tak, aby hodinky stíhaly krok s konkurencí. Dopomáhají mu 2 GB RAM a také 32GB úložiště, které můžete využít nejen na aplikace, ale třeba také na hudbu, jelikož k nim můžete připojit Bluetooth sluchátka.

Stejně jako u konkurenčních hodinek typu Apple Watch či Galaxy Watch můžeme počítat pouze s jednodenní výdrží, což je u Wear OS hodinek standard. Výjimku tvoří snad jen Galaxy Watch5 Pro, které jsou schopné na jedno nabití vydržet i tři dny. Samozřejmě můžeme počítat s ostatními funkcemi, na které jsme u Wear OS zvyklí. Hovoříme zejména o podpoře Google Pay, Google Asistenta či obchodu Google Play, ze kterého si můžete stáhnout do hodinek stovky aplikací jako třeba Spotify, Strava, Mapy Google, či Adidas Running.

Google Pixel Watch: Fitbit Heart Rate Tracking

Google Pixel Watch: Fitbit Heart Rate Tracking

Google Pixel Watch jsou k dostání v černé, stříbrné a zlaté verzi. Základní Wi-Fi varianta vychází v Evropě na 379 eur, tedy asi 9 300 korun. V případě, že budete chtít LTE, budete si muset dalších 1200 korun připlatit. Ve speciální akci nyní Google nabízí k Pixelu 7 Pro tyto hodinky zcela zdarma. Pokud byste si je chtěli objednat, mrkněte na náš návod.

V čem vám přijdou Google Pixel Watch zajímavé?

Zdroj: Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)