Rozlučte se s levnými Pixely! Google je má příští rok pohřbít

Google Pixel 7a
  • Pixel 7a prý bude prý posledním “áčkovým” telefonem od Googlu
  • Ve hře je varianta představovaní levnějších mobilů jednou za dva roky
  • Podle Yogeshe Brara však levné Pixely končí úplně

Do akce Google I/O zbývá už jen několik dní a americká firma na ní mimo jiné jistě odhalí také očekávaný Google Pixel 7a. Půjde v pořadí již o pátou generaci odlehčených Pixelů, které jsou po celém světě velice populární. Má to jednoduché vysvětlení. Za přijatelnou cenu tyto telefony nabízí skvělé fotoaparáty, výborný uživatelský zážitek, dostatek výkonu a slušnou, ačkoliv ne nejlepší softwarovou podporu. Pravděpodobně se ale na delší dobu díváme na poslední “áčkový” Pixel. Google je minimálně na nějakou dobu zařízne.

S tímto tvrzením přišel web Android Authority, který tvrdí, že měl k nahlédnutí roadmapu nadcházejících telefonů a Google si prý pohrává s myšlenkou, že levnější alternativy přestane vyrábět a na místo toho se ještě více zaměří na vlajkové a ohebné telefony. Přestože Pixel 8a v plánech Googlu figuruje a má kódové označení “akita” v tuto chvíli není jasné, zda někdy spatří světlo světa. Ve hře je dokonce i varianta představování áček jen jednou za dva roky.

S podobnou, ačkoliv mnohem odvážnější informací přišel také leaker Yogesh Brar, který si je takřka jistý, že Pixel 7a bude posledním ze své řady.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšleli jste někdy o “áčkovém” Pixelu?

Zdroj: Android Authority, Android Headlines

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)