TOPlist

Google Pixel 8a oficiálně přichází do Česka! Cena je pěkná, ale nesmíte čekat příliš dlouho

Google Pixel 8a Česko
  • Google Pixel 8a byl oficiálně představen a míří do Česka
  • Předobjednávky jsou otevřené už nyní, zaváděcí cena zní rozumně
  • Telefon se dočkal super vylepšení displeje i procesoru

Je to tady! Google po letech konečně přináší své chytré telefony na tuzemský trh a prvním kouskem, který zažije svou premiéru také v České republice, je nový model střední třídy Pixel 8a. Bude k dispozici v Google Store a exkluzivně u prodejců O2, Alza a Datart s cenou 14 490 Kč, do 3. června však bude s výkupním bonusem stát jen 10 690 Kč (Google Store uplatňuje stejnou slevu formou kreditu na další nákup). Předobjednávky jsou otevřené již nyní, na pulty obchodů nicméně definitivně zamíří až příští úterý (14. května).

Google Pixel 8a opět přichází v trošku jiném kabátku. Na první pohled si žádných větších změn v designu nevšimnete, tedy pokud nebereme v potaz poněkud extravagantnější barevné varianty, nicméně podle Googlu se jedná o zatím nejodolnější telefon, který kdy vydal v rámci své řady A. Vybaven je kovovým rámem a matnými zády, se stupněm krytí IP67 se pak nezalekne vody ani prachu.

Přední stranu telefonu pokrývá 6,1palcový OLED displej s rozlišením FullHD+, který se dočkal nejednoho významného vylepšení. Jeho obnovovací frekvence byla z 90 Hz navýšena na 120 Hz, takže je stejná jako u vlajkového Pixelu 8, a hodnota maximálního jasu poskočila ve srovnání s Pixelem 7a o 40 % (činí tedy velmi slušných 2 000 nitů), díky čemuž bude používání smartphonu na sluníčku zase o něco pohodlnější.

Specifikace Google Pixel 8a
Cena 14 490 Kč (do 3. června 10 690 Kč)
Rozměry a hmotnost zatím nespecifikováno
Displej 6,1 palce, OLED, FullHD+, 120 Hz, max. jas 2 000 nitů
Procesor Tensor G3
Zadní fotoaparáty 64Mpx hlavní snímač, 13Mpx ultra širokoúhlý
Selfie kamera 13 Mpx
Baterie 4 492 mAh, až 24 hodin používání, 72 hodin v úsporném režimu
Software 7 let softwarové podpory
Další vlastnosti IP67, kovový rám, matná záda, YouTube Premium (3 měsíce zdarma), Google One a Fitbit Premium (půlroční předplatné zdarma)

Pod kapotou Pixelu 8a nalezneme se nachází čipset Tensor G3, který tiká dokonce i pod kapotou špičkového Pixelu 8 Pro, a také 4 492mAh baterii, jež podle Googlu vydrží až 24 hodin běžného používání. Výdrž v úsporném režimu pak má být dokonce 72hodinová. Za zmínku pak rozhodně stojí i 7letá softwarová podpora.

Google Pixel 8a

Kde nicméně nebyl učiněn žádný významný posun, je oblast fotoaparátů. Zadní straně i tentokrát vévodí 64Mpx hlavní snímač s optickou stabilizací, který je doprovázen 13Mpx ultra širokoúhlou kamerou. Rozlišení selfie kamery rovněž zůstalo na 13 Mpx.

pixel 8a partbreakdown

Při koupi telefonu Google Pixel 8a dostanete YouTube Premium na 3 měsíce zdarma, bezplatné půlroční předplatné pak na vás bude čekat také v Google One a Fitbit Premium.

Jste rádi, že se Google Pixel 8a oficiálně prodává v Česku?

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)