Řada Pixel 8 prý dostane významné vylepšení fotoaparátů. O co jde?

Google Pixel 7

Telefony Google Pixel 7 s námi jsou teprve pár týdnů, přesto už se začíná šuškat o tom, co by mohla umět další generace. Nepřekvapivě se novinka týká fotoaparátů, které má Google údajně posunout na další úroveň, přestože současné Pixely fotí nejen dle nás, ale třeba i webu DxOMark naprosto špičkově.

V čem má tedy celé kouzlo spočívat? Vývojář Kuba Wojciechowski se na Twitteru pochlubil s novým objevem. Ve zdrojovém kódu aplikace Google Camera Go totiž odhalil, že Pixely, které budou představeny následující rok budou podporovat tzv. Staggered HDR. Tato technologie umožňuje snímači zachytit různé expozice se stejnými pixely.

To by mělo značně urychlit zpracování dat z fotografie, díky čemuž by se mělo eliminovat rozmazání a další neduhy, které přichází v momentu, kdy se snímek pořizuje. Spekuluje se o tom, že řada Pixel 8 nabídne snímač ISOCELL GN2, který by měl tuto technologii podporovat.

Jak jste spokojení s fotoaparátem vašeho mobilu?

Zdroj: Twitter

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)