DxOMark žebříček fotomobilů má nového (spolu)krále. Uhádli byste ho?

Google Pixel 7 Pro DxOMark foto test

Naposledy v březnu letošního roku se stalo, že se úplně na špici populárního žebříčku nejlepších fotomobilů serveru DxOMark vyšvihl nový telefon. Byl jím Honor Magic4 Ultimate, který zabral první místo díky zisku 147 bodů. Po sedmi měsících vypadá čelo žebříčku zase jinak. Nejenže se na druhé místo se ztrátou jednoho bodu dostal nedávno představený iPhone 14 Pro, ale změna je nyní i na příčce nejvyšší. Ačkoli by leckdo očekával zářez na pažbě nového Huawei Mate 50, o velmi zajímavý zápis se mezitím postarat Google Pixel 7 Pro.

Google Pixel 7 Pro foto test DxOMark žebříček

Nedá se hovořit přímo o sesazení dosavadního lídra, neboť nový vlajkový telefon od Googlu dokázal jeho bodový zisk pouze vyrovnat. I nový Pixel tak má 147 bodů. Dílčí bodové zisky jsou 148 za focení, 70 za bokeh, 74 za náhledy, 143 za zoomování a 143 za video.

Google Pixel 7 Pro DxOMark foto test výsledek

Redaktoři DxOMark na fotovýbavě tohoto mobilu ocenili například věrnou expozici a dynamický rozsah, rychlý autofokus, dobrý kontrast nebo kvalitní stabilizaci. Mínusové body naopak padly za ztrátu detailu při focení zoomem na blízko, slabší barvy u indoorového videa nebo šum u stínů ve vysoce kontrastních scénách.

Google Pixel 7 Pro Camera Score Summary | DXOMARK

Google Pixel 7 Pro Camera Score Summary | DXOMARK

Jak moc důvěřujete DxOMark fototestům?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)