Google Pixel 6 Pro bude těžký kalibr v nečekaně lehkém těle

Google Pixel 6 Pro hmotnost

Od představení nových Google telefonů z řady Pixel 6 nás v tuto chvíli dělí už jen pár hodin. K očekávaným mobilům, které budou velmi pravděpodobně dva, už přitom nemá téměř co uniknout. Je jen málo informací, které k novým Pixelům nemáme nebo neznáme. Fotoaparáty, paměti, displej, procesor, barvy a dokonce i ceny jsou veřejným tajemstvím. Jedna z mála specifikací, o které se doposud asi vůbec nepsalo, je hmotnost. A tou by měl silnější Pixel 6 Pro nejspíš velmi mile překvapit.

Letošní Pixely budou po roční pauze opět špičkovými vlajkovými modely, což minimálně u varianty Pro mimo jiné dokazuje očekávaná trojice zadních fotoaparátů v kombinaci 50mpx hlavní, 48mpx telefoto a 12mpx ultraširoký. Telefon bude mít 6,4″ displej a 5000mAh baterii, což v součtu s fotografickým arsenalem evokuje, že se Pixel 6 Pro se svou vahou zařadí k mnoha “mackům” s podobnou výbavou. Tedy někam za hranici 200 gramů. Nejspíš tomu tak ale nebude.

Americký Amazon už má obě Pro varianty ve své nabídce na webu a kromě potvrzení dalších parametrů se u nich objevuje překvapivě nízká hmotnost. Pokud nejde o chybu, Google Pixel 6 Pro by měl v obou paměťových variantách vážit pouhých 175 gramů, což je i s ohledem na design zad obdivuhodné. Pro porovnání: Samsung Galaxy S21 Ultra váží 227 gramů a Apple iPhone 13 Pro Max dokonce 240 gramů.

Kolik váží váš současný mobil?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)