Google Pixel 6 Pro možná dostane funkci, ve kterou většina z nás nedoufala

google pixel 6 pro

V říjnu tohoto roku představil Google konečně své telefony Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro, které jsme pro vás před nějakým časem recenzovali. Dle našeho názoru jde o velmi povedené modely, avšak kritika směřovala k pomalejší čtečce otisků prstů. Zdá se, že by americká firma mohla tento problém alespoň částečně vyřešit.

Face Unlock v Pixel 6 Pro? Možná se ho dočkáme

Než došlo na jejich představení, spekulovalo se také o tom, že mimo čtečku otisků prstů nalezneme v telefonech technologii Face Unlock pro odemykání obličejem. To se ale nakonec ukázalo jako nepravdivá informace. Google by ji však mohl prostřednictvím aktualizace přidat, ačkoliv se prozatím hovoří pouze o Pro modelu.

Zmínka byla nalezena v kódu systému Android 12L, která obsahuje hned několik odkazů na funkci Face Unlock se zařízením, ve kterém tiká čipset Tensor. V kódech je však také zmíněno, že je odemykání obličejem v řadě Pixel 6 považováno za experimentální funkci. Stejné kódy u standardního Pixelu 6 se překvapivě o Face Unlock nezmiňují, takže je možné, že ji dostanou pouze uživatelé Pro verze, která přitom nemá žádný speciální hardware navíc, který by dokázal obličej rozpoznávat. Tedy, pokud nepočítáme kvalitnější selfie kamerku.

Uvítali byste tuto funkci v Google Pixel 6 Pro?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)