Google Pixel 6 má za sebou fototest u DxOMark. Vedl si dobře

Google Pixel 6 DxOMark fototest

Jestli jsou něčím mobilní telefony Google Pixel vyloženě proslulé, je to nepochybně fotografování. Americká firma přitom nesází na nutně “největší” foto senzory a nehoní se za obřími papírovými hodnotami, ale dává si extra záležet i na softwarové stránce. Díky tomu se jí opakované daří uživatelům nabídnout přístroje, které skvěle fotí a mnohdy stojí zlomek toho, co byste zaplatili za vlajkové mobily jiných značek. Potvrdil tento trend i základní model Google Pixel 6? Odpověděl před pár hodinami zveřejněný fototest na serveru DxOMark.

Google Pixel 6 DxOMark fototest výsledek

Z pohledu absolutních čísel získal telefon 132 bodů, které má díky 144 bodům za běžné focení, 54 za zoom a 115 za natáčení videa. Tento výsledek jej aktuálně řadí na 11. příčku DxOMark žebříčku fotomobilů. Konkrétně za Xiaomi Mi 10 Ultra a Huawei P40 Pro, ještě nedávné vládce tohoto srovnávání. Nutno podotknout, že šestý Pixel stojí (v době uvedení) o dost méně než jakýkoli jiný telefon z top dvacítky. V některých případech i dvojnásobně. Vybavenější varianta Pixel 6 Pro získala nedávno od DxOMark celkově o tři body více a šlape na paty např. posledním iPhonům.

Google Pixel 6 DxOMark fototest žebříček

Google Pixel 6 si vysloužil pochvalu za detaily fotografií v jasném prostředí a v interiérech, věrnost barev, hloubku stínů, autofokus při dobrém jasu, teleobjektiv na krátké a střední vzdálenosti nebo kvalitu a stabilizaci videa. Mezi negativa prý patří šum na snímcích, horší detaily a autofokus při slabším osvětlení, kvalita fotek z teleobjektivu na dlouhé vzdálenosti či nestabilní barvy, šum a pokulhávající autofokus při horším osvětlení ve videu. Body DxOMark ve svém fototestu strhl také za chybějící náhled bokeh efektu.

Splnil podle vás Google Pixel 6 očekávání?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)