DxOmark: Google Pixel 6 Pro fotí o chlup hůř než top iPhony

Google Pixel 6 Pro DxOMark foto test

Google nedávno představil novou sérii telefonů Pixel a velká část fanoušků této řady i mnozí méně zaujatí zvědavci se oprávněně ptají, jak tyto nové stroje fotí. U mobilů, které opakovaně prokazují skvěle vyladěnou kooperaci mezi rozumně namixovanými fotoaparáty a softwarovou podporou, je tato otázka naprosto namístě. Proto jsme například i my okamžitě vyzkoušeli, jak fotí Pixel 6 například v Praze. Nicméně podívejme se, co konkrétně na Google Pixel 6 Pro a jeho foto schopnosti říká server DxOMark. Jeho ohodnocení vyšlo před pár hodinami.

Google Pixel 6 Pro DxOMark foto test výsledek

Foto test nového Google Pixel 6 Pro u DxOmark

Telefon si redakce vysloužil pochvalu za skvělé detaily při focení za jasného světla i v interiérech, což platí i o videu. Obdobně jsou na tom barvy a rychlost zaostřování. Vybavenější Pixel je prý také velmi schopný při vykreslování stínů a jeho fotky mají rovněž dobrý kontrast. Video má podle DxOMark efektivní stabilizaci a dobrý dynamický rozsah s expozici. Vyloženě excelentní jsou údajně detaily při focení na dálku přes teleobjektiv.

Google Pixel 6 Pro DxOMark foto test žebříček

Mezi nepovedené aspekty recenzenti řadí například rozmazané objekty v pozadí při skupinových fotografiích, šum na fotkách z tmavšího prostředí, nespolehlivost bokeh režimu nebo nestabilitu barev při natáčení. A celkový výsledek? Google Pixel 6 Pro dostal od DxOMark celkem 135 bodů (143 focení, 71 zoom, 115 video), což jej řadí na sedmé místo aktuálního žebříčku nejlepších fotomobilů na tomto serveru. O bod nad ním se nachází Huawei Mate 40 Pro a o další bod výš se o čtvrtou a pátou příčku dělí iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Tabulce dál vévodí Huawei P50 Pro.

Co zatím říkáte na foto testy nových Pixelů?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)