Video: Proč mají nové mobily Pixel 6 tak netradiční barvy?

google pixel 6 design barvy vysvětlení

Aniž byste věděli, jaké mají nové Google telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro hardwarové specifikace, jaký v nich běží systém, nebo kolik vlastně stojí, stejně vás asi na první pohled zaujmou. Mají totiž dost unikátní vzhled. Přispívá k němu i široký panel s fotoaparáty, který je roztažený přes celou šířku zad, ale my teď máme na mysli hlavně barvy. Pokud vám vrtá hlavou, koho a proč napadlo, že by mohly tyto mobily vypadat jako výsledek řádění předškoláka s voskovkami, máme pro vás odpověď přímo od Googlu. Firma na svém blogu a skrze video design nových Pixelů vysvětlila.

Za konečným vzhledem těchto telefonů i mnoha dalších Google zařízení stojí studio Color, Material and Finish (CMF). Aby docílili prémiového vzhledu, designéři prý jako vzory brali například šperky nebo klasické hodinky. Běžně se prý stává, že zaměstnanci tohoto studia nosí kolegům ukázat třeba odstín zubního kartáčku a jedna designérka třeba poslala šéfovi (během home-office režimu) na ukázku i svetr. Na jedné z fotek je vidět například i plastová lžíce.

Barvy se každopádně nevybíraly jen z nějaké základní palety a proto je většinou výsledek i těžko pojmenovatelný, což dokazují i oficiální označení Pixel variant jako Sorta Seafoam, Kinda Coral nebo Sorta Sunny. V naší recenzi se můžete podívat na dvě z těchto barevných variant.

How designers created the new Pixel 6 colors | Google Pixel

How designers created the new Pixel 6 colors | Google Pixel

Účelem prý bylo, aby nové Pixely vypadaly spíš jako lifestyle produkt než technologické dílo. Kreativci údajně běžně pracují i s inženýry, kteří pracují na materiálech a tvarech, a nevymýšlejí pouze barvy pro již hotový produkt. Google také prozradil, že na počátku vymýšlení barev pro Pixel 6 a Pixel 6 Pro se pracovalo s asi 75 různými variantami. Ještě o něco těžší úlohu měl údajně tým, který vymýšlel barvy pro obaly. Ty se snažili vymyslet tak, aby se daly použít u všech kombinací.

Co říkáte na barvy nových Pixelů?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)