Google přiznal barvu: Pixel 6 se nabíjí skutečně pomaleji

google pixel 6 baterie

Když jsme testovali Google Pixel 6, zdálo se nám, že se telefon nabíjí o poznání pomaleji než ostatní telefony s 30W nabíjením a podobnou kapacitou baterie. Později přišel web AndroidAuthority s podrobným testem, který ukázal že se telefon nabíjí výkonem maximálně 22 W. A nyní Google tuto skutečnost přiznal.

Google Pixel 6 se nenabíjí 30 W

Podle oficiálního blogu není Pixel 6 ani Pixel 6 Pro schopen nabíjet výkonem 30 W, ačkoliv samotná rychlonabíječka takový výkon má. Tu si ale musíte dokoupit samostatně, v naší recenzi jste se mohli mimo jiné dozvědět, že Google žádný adaptér v balení nedodává. Společnost tedy potvrdila, že Google Pixel 6 je schopen nabíjet 21W rychlostí, Pro varianta pak 23W. Stejně to však platí pouze do 50 %, pak se výkon začne postupně snižovat až někam ke 2,5 W.

Je sice hezké, že má Google o baterie ve svém telefonu starost, ale bylo by dobré, kdyby takovou volbu nechal na samotném uživateli, který by si mohl vybrat mezi optimalizovaným a klasickým nabíjením.

Jak rychle nabíjí váš telefon?

Zdroj: blog Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)