TOPlist

Google Pixel 4a oficiálně: parádní cena, skvělý fotoaparát i kompaktní rozměry

pixel 4a

Google dnes oficiálně představil model Pixel 4a. Poté, co byl telefon hned několikrát odložen jsme se ho konečně dočkali. A upřímně už jsme tomu moc nevěřili. Telefon nabídne kompaktní rozměry, skvělý fotoaparát, čistý Android a hlavně skvělou cenu. Pojďme si jej tedy představit.

Google Pixel 4a oficiálně

Google poprvé představil odlehčenou verzi Pixelu minulý rok, přičemž telefon nabídl kompaktní rozměry, dobrý fotoaparát i skvělou podporu za příznivou cenu. Stejné filozofie se americký gigant drží i u tohoto modelu. Přední stranu pokrývá 5,8″ OLED panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz. Nechybí ani funkce jako Now Playing či Always-On displej. V levém horním rohu jej narušuje průstřel, kde je umístěna 8 megapixelová selfie kamerka, která má stejné parametry, jako v Google Pixel 4.

Mnoho funkcí z Pixelu 4

Pod kapotou nejnovějšího telefonu od Googlu tiká čipset Snapdragon 730G, což už jsme věděli několik měsíců dopředu. Přesto, že se nejedná o nejvýkonnější telefon své kategorie je tento čipset oproti Snapdragonu 675, který byl použit v Pixelu 3a poměrně velkým upgradem. Samozřejmě můžeme počítat se skvěle vyladěným čistým Androidem 10, přičemž můžeme počítat také s brzkou aktualizací na Android 11 (a dále 12 a 13). Čipsetu sekunduje 6 GB operační paměti RAM a 128 GB úložiště. Google se rozhodl přidat do telefonu také čip Titan M, který známe z Pixelů 4.

https://www.youtube.com/watch?v=v_f3Km_eQnw&feature=emb_title

O výdrž baterie se stará 3 140 mAh akumulátor s podporou 18 W rychlého nabíjení. Pojďme se podívat na zadní stranu. Od většiny telefonů, které začínají na hranici čtyř tisíc jsme zvyklí nejméně na dva, spíše tři fotoaparáty. Google se však rozhodl jít opačným směrem. Na zadní straně totiž nalezneme pouze jeden fotoaparát s rozlišením 12,2 megapixelů a světelností f/1,7. Opět se jedná o stejnou čočku, která byla použita v loňských vlajkových Pixelech. Můžeme tedy očekávat skvělé výsledky a rozhodně již teď lze říct, že půjde o jeden z nejlépe fotících telefonů své kategorie.

Fotoaparát podporuje portrét i noční režim, nechybí pak optická stabilizace obrazu. Co se týče videa, můžeme se těšit na 4K při 30 fps a Full HD při až 120 fps. Vedle fotoaparátu nalezneme také LED blesk. Stejně jako před rokem i v tomto modelu nalezneme na zádech kapacitní čtečku otisků prstů a logo Google. Zachován byl také audio jack. Google Pixel 4a bude dostupný v jedné barvě a s jedním úložištěm a to za cenu 349 dolarů, tedy asi 7 800 korun bez daně. U nás se telefon oficiálně prodávat nebude, takže budeme muset počítat s vyšší cenou, nebo si pro něj budeme muset zajet/objednat v Německu.

Jak se vám líbí nový Google Pixel 4a?

Zdroj: Google Store

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)